Preču grupas

IETEIKUMI AUDUMU IZVĒLĒ

IETEIKUMI AUDUMU IZVĒLĒ

Audumi – šobrīd tirgū ir pieejami daudz un dažādi mēbeļu audumi, ar visdažādākajiem sastāviem, rakstiem un faktūrām. Atkarībā no paredzētās lietošanas intensitātes, vērts pievērst uzmanību auduma nodilumizturībai un tam, cik ļoti audums metīs pūku (tā saucamie Martindale un Pilling rādītāji). Minimālais rādītājs, lai audums būtu nodilumizturīgs, ir 10 000.

Vēl svarīgs ir auduma blīvums. Piemēram, mikrošķiedras audumi (Microfiber jeb tautā sauktie floki) būs vispiemērotākie, ja mājās ir mīluļi ar asiem nagiem, jo šī tipa audumi ir ne vien blīvi, bez diega pavediena, bet arī vieglāk kopjami. No šiem audumiem iespējams iztīrīt pat tintes traipus. Dzīvnieku spalvas no šī auduma ir viegli noņemamas ar mitru roku vai mitru gumijas cimdu.

 
 

Apdarē izmantoti tiek arī ādas aizvietotāji – pilnībā sintētiski materiāli, kuru kvalitāte var būt no ļoti labas (var kalpot ilgi un vizuāli krasi neatšķiras no dabīgas ādas) līdz ļoti sliktai (plaisās, lobīsies, vizuāli redzams un jūtams, ka materiāls nav dabīgs). Šis materiāls vienmēr būs sviedrējošs, tāpēc mēs saviem klientiem iesakām to izmantot tikai dīvāna zonās, kuras tiek biežāk lietotas (roku balsti un dīvāna apakša), lai atvieglotu kopšanu, kā arī tas tik ātri neiesūks izlijušu šķidrumu.

Šobrīd apdares materiālu tirgū tiek piedāvāta eko āda - sintētisks materiāls, kurš izturības ziņā krietni ir priekšā ādas aizvietotājiem, pie tam, tam jau ir dabīgās ādas īpašības, piemēram, tā ir karstumizturīga. Īpaši pieprasīts šis materiāls ir telpās, kurās ir krasas temperatūras maiņas, mitrums. Piemēram, pirts telpās atpūtas dīvāniem un krēsliem, kā arī uzgaidāmajās telpās, kurās mēbeles tiek intensīvi lietotas.

Lielākā atšķirība starp eko ādu, ādas aizvietotāju un audumu ir sajūtama, miesai saskaroties ar materiālu. Tam seko vizuālais aspekts un kopšanas, lietošanas ērtums. Audumi ir noturīgāki pret skrāpējumiem un rada mājīgāku sajūtu.

Neatkarīgi no tā, kuru materiāla veidu izvēlēsieties, būtiski ir to pareizi lietot un regulāri, pareizi kopt.

 
 

Pirms dīvāna iegādes izvērtē savu dzīvesveidu - četrkājaino draugu esamību/neesamību un savas ģimenes paradumus. Ja kaķa mīļākā nagu asināšanas vieta ir dīvāna stūris, ādas aizvietotājs, eko āda vai audums ar izteiktu tekstūru nebūs labākā izvēle. Labāk izvēlies audumus, kuriem nav diegu pavedienu, piemēram, mikrošķiedras. Arī suņu saimnieki būs priecīgi par šī auduma tipa izvēli, jo spalvu tīrīšana no dīvāna vairs nebūs problēma.

Ļoti veiksmīgs risinājums, lai dīvāna spilvenu kopšana nesagādā problēmas, dīvāna spilvenu pārvalkus izvēlēties noņemamus. Tie būs ne vien higiēniskāki, bet arī, nepieciešamības gadījumā, nomaināmi.

Lai veicas izvēlē! :)

Šajā preču grupā nav nevienas preces.